Předchozí Další

Středa 12.9. 2001 - 6. den

Poprvé ve Vietnamu jsme nemuseli vstávat, ale já se stejně moc nevyspal. Podle doporučení průvodce jsme si totiž vzali lacinější pokoj bez klimatizace. Že prý tu pořád fouká svěží vítr od moře. Byl tam sice větrák na stěně těsně pod stropem, ten ale hrozně hučel a nešel nijak ztlumit ani vypnout. Tedy vypnout šel, ale jen centrálním vypínačem pro celý pokoj, takže pak nešlo světlo ani zástrčky a zastavil se i přenosný větrák, který jinak fungoval k naší spokojenosti. Zkusili jsme pootevřít na balkon a v koupelně, abychom udělali průvan. To sice fungovalo, přiletěli ale komáři. Nezbylo tedy, než zase zavřít a jít spát při zvuku té turbíny. Moc se nám nezdály ani deky, raději jsme spali pod přehozy. Bídnou noc nám vykompenzovala slušná snídaně, která byla v ceně.

Pak jsme se vydali hledat Chamské věže. Jednu skupinu jsme sice viděli už včera, tato má být o něco méně zachovalá, zato ale ještě o 400 let starší. Pochází z 9. století. Bylo horko, cesta poměrně dlouhá, zpátky u hotelu jsme byli až v jednu hodinu. Šli jsme se vykoupat. Když šla kolem prodavačka s vařenými a pečenými plody moře, tak jsme se nechali přesvědčit a dopřáli jsme si. Snědli jsme jich poměrně dost a opravdu dost jsme pak museli zaplatit - totiž 37$! Měli jsme smlouvat předem - poučení propříště. Další překvapení nás čekalo vzápětí. Když jsme začali balit, ukázalo se, že Hanka tu nemá boty! Vybavil se mi jakýsi člověk, který se ochomýtal kolem čtoucí Hanky, zatímco jsem byl ve vodě. Zřejmě jí je dokázal vytáhnout skoro zpod hlavy. Hanka když čte, tak neví o světě. Taky se ukázalo, že chybějí mé sluneční brýle. V hotelu jsme si nechali vysvětlit cestu na trh a tam za 50 000 d jsme koupili sandály nové, pocit rozčarování v nás ale zůstává

Chvíli po šesté přijel k hotelu náš noční autobus do Hoi An. Strávíme v něm 12 hodin. Je to maličký a prastarý autobus. Byl by tak akorát pro pohodlnou cestu čtyř lidí, nakonec nás do něj napasovali 13! Na svou zatím nejdelší cestu jedeme zatím nejhnusnějším autobusem, určitě to bude tvrdé.

Zpět
Předchozí Home Další
Zpět