Předchozí Další

Úterý 11.9. 2001 - 5. den

Opět ráno budík, tentokrát ve tři čtvrtě na sedm. V půl osmé nám pojede autobus do města Nha Trang. Šel jsem na recepci zaplatit hotel a Hanka zatím venku kupovala obložené bagety k snídani. Než přijel autobus, už jsme trochu znervózněli, protože měl víc než dvacet minut zpoždění. To není obvyklé, překvapilo to i personál hotelu.

Začali jsme se spouštět z příjemného klimatu zase dolů do nížiny. Cestou jsme se stavěli v jednom místě s dalekým výhledem (byl opar, takže toho zase tak moc vidět nebylo) a u památky zvané "Po Klong Garai Cham" - několika věží z červeného pískovce na nevelkém, leč výrazném kopci v rovině nedaleko pobřeží. Je to hinduistický chrám, pocházející ze 13. století. Nedaleko Nha Trang-u má být ještě jedna skupina věží, dokonce o dalších pár století starší.

Někdy kolem druhé jsme v Nha Trang-u. Akceptovali jsme hned první hotel, ke kterému nás dovezli. Nha Trang leží u moře, nám tak stačí vyjít z hotelu, přejít silnici a jsme na pláži! A ta pláž (vidíme z ní tak 5 km) je skoro liduprázdná! Na celé té délce je doslova pár lidí. A voda je úplně neuvěřitelně teplá a velmi čistá. Po prázdné pláži k nám jen občas přijde něco nabídnout nějaká žena- vařené kraby, masáž zad či nohou, pletené stužky nebo manikúru.

Když jsme se vody nabažili, šli jsme se po pláži projít. Došli jsme až do místa, kde přitéká řeka Cai. Odsud jsme to vzali směrem od moře, ale zamotali jsme se do takového rybářského předměstí. Chodili jsme tam mezi rybami, které se sušily na bambusových rohožích, procházeli mezi rodinami rybářů a odháněli děti, které se mi snažily otevřít zipy na batůžku. Připadalo mi to tam zajímavé, neměl jsem žádný pocit ohrožení, ale Hanka z toho byla nervózní. Cestou zpět do centra jsme si každý dali (za pouhých 1000 d) opravdovou dobrotu - pečlivě oloupanou a na bambusovou špejli napíchnutou čtvrtinu ananasu! Prostě takové místní lízátko, ovšem mnohem lepší než naše.

Večer jsme si ještě po devíti dolarech koupili "open day ticket" do Hue přes Hoi An a během procházky jsme zjistili v dalším café, že tatáž cesta vlakem by nás stála od 309 000 d do 580 000 d (~20$ - 39$). Záleží na typu jízdenky - mají tu lůžka měkká i tvrdá, nahoře, uprostřed i dole - a to všechno se promítá do ceny.

Než jsme šli spát, pozorovali jsme na temné pláži jen světly města ozářené bleskurychle přebíhající kraby.

Zpět
Předchozí Home Další
Zpět